تجربه حضور در یک کلاس فنی با تدریس خانم شیوا ناصری در ویپان

اولین بار بود که توی یک کلاس فنی شرکت می‌کردم. راستش از کولر فقط می‌دانم که موتور و شناور و پوشالش چیه و کلید پمپ و آبش کجاست!   برای همین کلاس برایم هم هیجان‌انگیز بود و هم ترسناک. از یک جنبه هم جالب بود. مدرس کلاس خانم شیوا ناصری بود. خب از آنجایی که […]

اولین بار بود که توی یک کلاس فنی شرکت می‌کردم. راستش از کولر فقط می‌دانم که موتور و شناور و پوشالش چیه و کلید پمپ و آبش کجاست!

 

برای همین کلاس برایم هم هیجان‌انگیز بود و هم ترسناک. از یک جنبه هم جالب بود. مدرس کلاس خانم شیوا ناصری بود. خب از آنجایی که توی جامعه ما کارها بشدت کلیشه‌سازی شده است و با یک خط‌کش پت و پهن به زنانه مردانه تقسیم شده و زنان حق ورود به خیلی از کارها را ندارند و برای ورود به آن با دیوار بتی برخورد می‌کنند، مهندسی فنی یک زن و کارآفرینیش در حوزه باصطلاح مردانه تجربه بکری است.

 

کلاس از مباحث مختلفی تشکیل شده بود از مشکلات برق کولر و چگونگی رفع آن تا بازدهی کم و علت صداهای ناهنجار کولر که هریک تک به تک بررسی شد و چگونگی رفع آن آموزش داده شد.

خانم ناصری در مورد خاطرات بیست سال کاریش و مشکلاتش در این راه هم تعریف کرد از مشتری که نیروی ویپان را به گروگان گرفته بود! تا خطر برق‌گرفتگی که در فصل بهار تکنسینی با آن دست و پنجه نرم کرده بود.

 

در میانه کلاس هم در مورد سیاست کلان شرکت و تاکید بر اخلاق‌مداری هم صحبت شد. اینکه برای این مجموعه رضایت مشتری و حفظ او در طولانی‌مدت کمال مطلوب است و این امر در صورتی اجرا شدنی است که ما با مشتریان تعامل سازنده داشته باشیم و همان کاری را برایشان انجام دهیم که برای اعضای خانواده خودمان می‌کنیم.خلاصه که همه اینها باعث شد که دوساعت کلاس به سرعت برق و باد بگذرد و صدای خندهایمان در فضا بپیچد.

 

حالا دارم لحظه‌شماری می‌کنم که کلاس بعدی کی تشکیل می‌شود و چه تجربیات نابی قرار است وسط دایره بریزد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز