تبعیض در پرداخت دستمزدها میان کارکنان زن و مرد

خانم عظیمی شما که مجردی، چه احتیاجی داری؟ احسان زن و بچه داره مستاجر هم هست. آقای صمدی یعنی چون من مجردم نباید حق و حقوقم را بگیریم؟ چرا خانم من که منظورم این نبود. اما شما سر سفره بابات می‌شینی. نیازی نداری. وضع شرکت رو هم که خودت بهتر می‌دونی. یکی نیست به این […]

خانم عظیمی شما که مجردی، چه احتیاجی داری؟ احسان زن و بچه داره مستاجر هم هست.

آقای صمدی یعنی چون من مجردم نباید حق و حقوقم را بگیریم؟

چرا خانم من که منظورم این نبود. اما شما سر سفره بابات می‌شینی. نیازی نداری. وضع شرکت رو هم که خودت بهتر می‌دونی.

یکی نیست به این آقا حالی کند درسته که من مجردم اما به اندازه خودم دردو گرفتاری دارم، یعنی برای اینکه حقم را بگیریم باید همه چیزو بریزم تو دایره!

 

یکی از مسائلی که مدام تو  محل کار رو مخم رژه می‌رفت احجاف در دستمزدها بود. مردها به هزار و یک بهانه مشمول عنایت بیشتر می‌شدند. اگر حقوق پایه‌مان هم طبق اشل وزارت کار بود، زمان تقسیم غنائم این زنها بودند که سنگ زیرین آسیاب بوده و باید جور نداری شرکت را می‌کشیدند و برش کوچکتری از کیک را نصیب می‌بردند.

 

اگر خیال می‌کنید که این داستان تنها شامل زنان مجرد بود و سایر زنها از حقوق مساوی با مردان برخوردار می‌شدند سخت در اشتباهید! کارفرماها که علی‌القاعده مرد بودند با هزار و یک ترفند به حق زنان دست‌درازی می‌کردند و از سرو ته حقوقمان می‌زدند. انگار ما طفیلی بودیم و از سر هواو هوس و برای پر کردن ساعتهای‌ فراغت‌مان راهی محیط کار شده بودیم.

 

این قصه وقتی دردناکتر می‌شود که زمان تقسیم وظایف که می‌رسید کفه ترازو یکدفعه دمر می‌شود. توی این مواقع زنها دقیق‌تر و مسئولیت‌پذیرتر می‌شدند و باید بار بیشتری را به دوش می‌کشیدند. از آنها انتظار می‌رفت که به نحو احسن کارها را سرو سامان بدهند و خم به ابروی‌شان نیاورند. توی این لحظه‌ها دیگر سربار نبودیم و چون فصل هندوانه هم رسیده بود همیشه چندتا از اون درشتهایش را زیر بغلمان می‌چپاندند و  توقع داشتند از زور ذوق‌زدگی سر به آسمان بسائیم!

 

این تازه سویه روشن ماجرا بود زنانی که از حداقل حمایتهای قانونی برخوردار بودند. سویه تاریک ماجرا زمانی بود که خبری از قرارداد رسمی نبود. آن وقت دیگر از حقوق پایه وزارت کار، مرخصی، سنوات، عیدی هم ردپایی نبود. و کارفرما دستش باز بود و هر بلایی که دلش می‌خواست بر سر کارگرش می‌آورد از تعدیهای جنسی گرفته تا پرداخت‌های نصفه و نیمه حقوق. و از آنجایی که زنان در اشتغال رسمی کمتر به بازی گرفته می‌شوند محتوم‌‌اند به مشاغل غیررسمی رو بیاورند و تن به هر فلاکتی سپارند. و جور ناکارآمدی سیستم را بر دوش کشند این یعنی پاک کردن صورت مسئله!

 

#برابری_جنسیتی #زنان_توانمند #نابرابری_جنسیتی  #اشتغال_زنان #زنان_شاغل #نابرابری_دستمزد

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز