تجربه من از نویسندگی در اینستاگرام

همراهان قدیمی صفحه‌‌ام در جریانند که من مدام پا تو کفش مردسالارها می‌کنم. خدا نکنه کسی دوروبرم ادبیات زن‌ستیزانه از دهانش یکهویی بپره بیرون آنوقته که چشمم را می‌بندم و  آنچه دل تنگم می‌خواهد در پاسخش می‌نویسم! البته همه ما کم و بیش افکار جنسیت‌زده داریم مقصرش هم فرهنگی است که همه‌جوره از خجالت زنان […]

همراهان قدیمی صفحه‌‌ام در جریانند که من مدام پا تو کفش مردسالارها می‌کنم. خدا نکنه کسی دوروبرم ادبیات زن‌ستیزانه از دهانش یکهویی بپره بیرون آنوقته که چشمم را می‌بندم و  آنچه دل تنگم می‌خواهد در پاسخش می‌نویسم!

البته همه ما کم و بیش افکار جنسیت‌زده داریم مقصرش هم فرهنگی است که همه‌جوره از خجالت زنان درآمده و از خاری که توی پای خلق‌الله رفته تا سیل و زلزله جملگی همه را به زنان نسبت می‌دهد!_ عجب توانمندی!

 

من در یادداشتهایم کوشیده‌ام از جنبه‌های مختلف به رنجهای زنان بپردازم و در این راه از حوادثی که در زندگیم اتفاق افتاده الهام گرفته‌ام تا همذات‌پنداری بیشتری با مخاطبم بیابم. حالا واقفی که برادرزاده‌هایم طاها و نیکان هر قدر عزیر عمه باشند باید در کارهای خانگی مشارکت کنند. اصولا در خانه ما #کار_خانگی زنانه نیست. پدرم بهتر از من همه‌جا را برق می‌اندازد و به قول فرشته ردپای بابا تو خونه مشخصه. میثم هم با اینکه شتیل شلخته‌وار کار انجام می‌دهد ولی با کوکو سیب‌زمینی و املتش انگشتاتم می‌خوری!

 

از طرف دیگه روزهای بی‌حوصلگیم را هم با تو به اشتراک گذاشته‌ام. از غول افسردگی که مدتهاست مرا دربند خود کرده و راههای پس زدنش هم عریضه‌ها برایت نگاشته‌ام. و البته در کنار همه این مسائل تقلا کرده‌ام از فکتهای علمی هم یاری بگیریم.

خلاصه اینکه توی این صفحه ما هم تولدبازی داریم هم خوراکمون فحش و فضیحت بار مردسالاران کردنه!

 

از شوخی گذشته مطرح کردن تمام این مسائل برای این است که شما با دغدغه‌های روزمره یک فمینیست آشنا شوید. ما فعالان حقوق زن مثل سایر زنها هستیم نه شاخی روی سرمان داریم و نه دمی. با هیچکس هم سر جنگ نداریم الا مردسالاران و سیستمی که به آنان بال و پر می‌دهد. و زنان را به حاشیه می‌راند.

 

باری نوشتن در حوزه زنان بندبازی در ارتفاع است. از یکسو هر آن امکان دارد مورد تفقد برادران امنیتی قرار بگیری و از سوی دیگر آنقدر که دیدگاه زن‌ستیزانه در فرهنگ‌مان رسوخ کرده خیلی از مخاطبان تاب نقدش را نمی‌آورند. لیکن به هر رو اگر فمینیستها هم بخواهند بی‌اعتنا از کنار آلام زنانی که هیچ تریبون رسمی ندارند بگذرند پس کی بساط مردسالاری برچیده شود. و نسل‌های دیگر نفسی به‌ آسودگی کشند.

 

با این حساب دلم غنج می‌رود وقتی در جواب پرسشم در مورد پیج می‌‌نویسد: خیلی جاها چالش‌برانگیزه میشه ولی اصولا جذابه!

این یعنی اینکه من توانستم یه تلنگر هرچند کوچک بر شیشه ذهنتان بزنم.

 

#فمینیسم #مردسالاری #برابری_جنسیتی #فمینیست #حقوق_زنان #چرا_به_فمینیست_نیاز_داریم #برابری_زن_و_مردد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز