نمایشگاه جهانی اکسپو دبی در وانفسای اینترنت ملی!

«چقدر ما ساده‌ایم که می‌خواهیم با چندتا کمپین آنلاین و جمع‌آوری امضاء به یه سری دزد و کلاش که لباس قشنگ دین هم بر تن دارن و دستشون تو جیب ماست، بگیم اینترنت ما رو قطع نکنید، ما گناه داریم!» جملات بالا همچون پتک بر سرم کوبیده شد. استوری را رد کردم اما دلم طاقت […]

«چقدر ما ساده‌ایم که می‌خواهیم با چندتا کمپین آنلاین و جمع‌آوری امضاء به یه سری دزد و کلاش که لباس قشنگ دین هم بر تن دارن و دستشون تو جیب ماست، بگیم اینترنت ما رو قطع نکنید، ما گناه داریم!»

جملات بالا همچون پتک بر سرم کوبیده شد. استوری را رد کردم اما دلم طاقت نیاورد، باید پاسخ شکوایه را می‌نوشتم.

 

منهم با تمام نیک‌بینی که هر لحظه سعی در القا ‌آن دارم تصور نمی‌کنم که با کمپین آنلاین و امضاء طومار بتوان از پس غولهای مردم‌سیتزی که در راس قدرت چنبره زده‌اند برآمد!

تازه از سوئیس هم نیامده‌ام که آگاه از اوضاع و احوال قمر در عقربی که در آن بسر می‌بریم نباشم. اما مهمترین چیزی که در زندگیم آموخته‌ام این است که بدون تکاپو میدان را به حریف وانگذارم. واجب هم نیست مبارزه با گرز و درفش باشد. همین که درجا نزنم و مداوم در حال یادگیری باشم خودش یک نوع نبرد است.

 

نزدیک نیم قرن است که ما را با بهانه‌ واهی مبارزه با استکبار جهانی از بدیهی‌ترین حقوق اولیه که همانا ارتباطات انسانی با دنیاست بازداشت‌اند و با مستمسک تولید داخلی هر گونه مراورده‌ای را جز عده‌ای دستچین‌شده قدغن کرده‌اند، تا سور شکم‌چرانیشان مهیا شود! حالا هم با گزگ ولنگاری فضای مجازی درصدد صیانت از حقوق ما برآمده‌اند تا حلقه جریان آزاد ارتباطات را مسدود سازند تا هر چه بیشتر جیره‌خارشان شویم و متوجه گندابی که تا گردن در آن در فرو رفته‌ایم نگردیم و جز دویدن برای یک لقمه نان مجالی برای برون‌رفت از این بحران را نیابیم!

 

در حالی که بیخ گوش‌مان امارات‌متحده‌عربی نمایشگاه جهاني اکسپو، بزرگ‌ترین نمایشگاه فناوری‌محور در جهان را که هر ۵ سال یک بار برگزار می‌شود را برای ششماه میزبانی می‌کند ما برای یکروز بقاء بیشتر در اینترنت جهانی جان می‌کنیم!

امارات زنانش را برای آموزش فضانوری به ناسا گسیل می‌کند، ماهم زنانمان را به آشپزخانه روانه می‌کنیم و آن عده‌ای را هم که جسارت می‌کنند و در عرصه عمومی حضور می‌یابند با اسید یا شلیک گلوله به پستوی خانه‌ها می‌رانیم!

 

بی‌خودی هم نیست که ما با این افکار قرون‌وسطایی و قوانین متحجرانه‌مان با سرعتی سرسام‌آور دنده عقب می‌رویم. ترسم از این است که به مرحله‌ای برسیم که با دود باهم ارتباط برقرار کنیم!

 

به خاطر بسپاریم تا زمانی هم که همه با یکدیگر متفق نباشیم و با هر ابزاری در برابر واپسگرایان نایستیم و وادار به عقب‌نشینی‌شان نکنیم، آش همین آش است و کاسه همین کاسه!

 

#طرح_صیانت #اکسپوی_دبی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز