مخاطره‌جویی مشاغل متفاوت زنان

برق یه موجود زنده و باهوشه!   چشمان گرد شده‌ام را به امید دوختم، او وقتی شوق و تعجبم را دید با لبخند ادامه داد: و در عین حال تنبل. دیگه حسابی شاخکهایم تیز شده بود. برق کی به رتبه انسانی نزول اجلال کرده که من ازش بی‌خبر بودم!   امروز قرار بود در مورد […]

برق یه موجود زنده و باهوشه!

 

چشمان گرد شده‌ام را به امید دوختم، او وقتی شوق و تعجبم را دید با لبخند ادامه داد: و در عین حال تنبل. دیگه حسابی شاخکهایم تیز شده بود. برق کی به رتبه انسانی نزول اجلال کرده که من ازش بی‌خبر بودم!

 

امروز قرار بود در مورد سیم ارت کپشنی برای صفحه‌مان بنویسم. شیوا به امید اشاره کرد که یه توضیح مختصری در مورد سیم ارت به من بدهد. با این حرف امید جلدی ماژیک بدست پرید جلو تخته و با هیجان شروع به توضیح دادن با رسم شکل کرد.

 

روز اولی را که پا تو ویپان گذاشتم حتی نمی‌دانستم فاز و نول چیه؟ _ حالا هم در حد اسم به گوشم خوردها_ ولی امروز کپشنهای چندخطی مینویسم و کارم به نوشتن نیمچه مقاله تو سایتمان در مورد ریموت روشنایی، سرویس زمستانه کولر و آیفون تصویری، آنتن تلویزیون و … رسیده. این برای منی که توی خونه‌مان هم هیچکس دست به آچار نیست، قدم بزرگیه. البته بابا برای راه انداختن کولر یا سفت کردن کلید و پریز یه لک و لکی می‌کنه. اما من از این لحاظ هم قاطی باقالیا هستم! حالا هم نبایستی خودم را با شیوا یا امید یا نیما مقایسه کنم. خب این دوستان چندین ساله که در حوزه برق فعالیت می‌کنند. هم درسش را خوانده‌اند و هم توش مویی سفید کردند. منطقی اینست که من خودم را با معصومه دیروز مقایسه کنم. کسی که هیچ چیزی از برقکاری سرش نمی‌شد! البته اگر با همین دنده برم جلو چند ماه دیگه خودم یک‌پا مهندس می‌شم!

 

ورود به حیطه کاری جدید همیشه ترس و لرزهای خودش را دارد، اما اگر ریسکش را به تن‌ بمالیم، شیرینی خاص خودش را هم در پی دارد. به شرطی که از تاتی‌تاتی کردن اولیه و زمین خوردنهای بعدش وحشت نکنیم و به نقطه صفر برنگردیم و فقط رو به جلو حرکت کنیم.

 

دلچسب‌تر این است که توی محیطی کار کنی که آموزش حرف اول را می‌زند، آنوقتِ که همه چی نور علی نور می‌شود.

این برای ما زنان که مدام زیر باران هشدار و اندرز مشاغل متفاوت و به زعممان مردانه به وحشت‌ افتاده‌ایم و با عذر جنس لطیف از مخاطره‌جویی بازداشته‌ شده‌ایم، شاید دلهره‌آور به نظر برسد. ولی تا زمانی که دل به دریا نزنیم و از طوفانش عبور نکنیم، به ساحل امنش هم دست نمی‌یابیم!

 

#زن_موفق #برقکاری_ساختمان #زن_توانمند #توانمندسازی_زنان #اشتغال_زنان #ویپان

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز