تا وقتی که مردی را نیافتید که به برابری جنسیتی باور داشته باشد، تن به ازدواج با مرد ایرانی ندهید!

  چاقو که زیر گلویمان نگذاشته‌اند! تا کی می‌خواهیم با سربزیری و سکوت حقوق پایمال شده‌مان را بازپس گیریم. با همین انفعال‌مان بوده که مردان روز به روز جری‌تر شده‌اند و هر روز برایمان خوابی نو می‌بینند!   تا وقتی که مردی را نیافتید که به برابری‌ جنسیتی باور داشته باشد تن به ازدواج با […]

 

چاقو که زیر گلویمان نگذاشته‌اند! تا کی می‌خواهیم با سربزیری و سکوت حقوق پایمال شده‌مان را بازپس گیریم. با همین انفعال‌مان بوده که مردان روز به روز جری‌تر شده‌اند و هر روز برایمان خوابی نو می‌بینند!

 

تا وقتی که مردی را نیافتید که به برابری‌ جنسیتی باور داشته باشد تن به ازدواج با هیچ مرد ایرانی ندهید. تا زمانی که برابری‌طلبی مرد داستانتان به شما محرز نشده تن به ازدواج با هیچ مرد ایرانی ندهید. تا زمانی که نه در حرف که در عمل به شما ثابت نکرده که برابری‌طلب است تن به ازدواج با هیچ مرد ایرانی ندهید. تا زمانی که مردی تو را هم‌قد و قواره خودش نمی‌بیند تن به ازدواج با هیچ مرد ایرانی ندهید. تا زمانی که احترامی که شایسته هم‌نوعش است برایتان قائل نشده تن به ازدواج با هیچ مرد ایرانی ندهید.

 

مرد مدعی برابری‌طلبی را با نوع رفتاری که با مادر و خواهرش می‌کند بسنجید. مردی که انجام کار خانگی را دون‌شانش می‌داند، مردی که رگ غیرتش برای زنان خانواده تبله می‌کند، مردی که دو برابر خواهرش ارث می‌برد، مردی که به شروط ضمن عقد اعتقادی ندارد، مردی که مهریه را مفت‌خوری زنان می‌انگارد، مسلما به حقوق شما هم وقعی نمی‌نهد، بی‌خودی خود را علاف حرفهای صدمن یه غازش نکنید!

 

اگر تا امروز هم دستمان در جیب پدرتان بوده، و اجازه چون و چرا برای اهداف زندگی‌تان را هم نداشته‌اید، از امروز همت کرده و مستقل شوید و بار مالی خود را بر دوش کشید. تا زمانی که دستانمان زیر ساطور مردان است احتمال تصمیم‌گیری‌مان به صفر می‌رسد.

 

وقتی آمار ازدواج کاهش پیدا کند بزرگترین پیام را به مردان قدرت که با هر ترفندی درصدد خوردن حقوق زنان برآمده‌اند می‌دهیم. ظاهرا آقایان فراموش کرده‌اند که نماینده کل جامعه هستند و نبایستی فقط سنگ نیمی از جمعیت را به سینه بزنند و عین خیال مبارکشان هم نباشد که که زنان زیر بار فشارهای اجتماعی و اقتصادی ازدواج له شده‌اند. از این گذشته آنان هم خواسته‌های به‌حقی دارند که باید مورد مداقه قرار گیرد.

تحریم ازدواج با مرد ایرانی کم هزینه‌ترین کنشگری است که میتوانیم در برابر قوانین زن‌ستیزانه‌ای که هر روز بیش از پیش بر خرخره زنان فشار می‌آورد انجام دهیم.

پس تا هنگامی که مردسالاران حقوق ما را خط زده‌اند ما هم دور آنان خط بکشیم.

 

#نه_به_ازدواج_به_مرد_ایرانی #مهریه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز