Freelancing

پیشنهاد انواع شغلهای فریلنسرینگ برای زنان

تصور غالب ما از پول درآوردن کار کردن در یک اداره و برای دیگران است. در نظام آموزشی ما هم کمتر به کارآفرینی و خوداشتغالی توجه شده است. اما زمانه دیگر زمانه نیم قرن پیش نیست. یک دورانی کارمند بودن ارج و قربی داشت، اما الان چی! با ورود اینترنت و داغ شدن بازار کسب […]

تصور غالب ما از پول درآوردن کار کردن در یک اداره و برای دیگران است. در نظام آموزشی ما هم کمتر به کارآفرینی و خوداشتغالی توجه شده است. اما زمانه دیگر زمانه نیم قرن پیش نیست. یک دورانی کارمند بودن ارج و قربی داشت، اما الان چی! با ورود اینترنت و داغ شدن بازار کسب و کارهای آنلاین، کم‌کم سرو کله مشاغل اینترنتی هم پیدا شد. مشاغلی که دیگر نیاز به دفتر کار و حضور در ساعات کاری مشخص نداشته و تنها با وصل شدن به یک کامپیوتر و خط تلفن می‌توانی پا در دنیای دیگری بگذاری.

 

همین امر سبب شد که زنان که بزرگترین اقلیت بازمانده از بازار کار در جهان بودند آستین‌هایشان را بالازده و برای کسب درآمد بکوشند. بیشتر زنان حرفه‌ای دو نوع شغل تمام وقت انجام می‌دهند. یکی مادر تمام وقت و دیگری کارمند شرکت. اما گاهی مدیریت زمان بین شغل و خانواده می‌تواند کار سختی باشد. به همین دلیل، بسیاری از زنان به جای استخدام در شرکتها، فرصت‌های شغلی خانگی یا مشاغل خانگی را برمی‌گزینند. کار کردن از خانه به زنان این فرصت را می‌دهد تا وظایف خود را در زمان شخصی خود انجام دهند. آنها می‌توانند با دقت بیشتری از فرزندان خود مراقبت کنند و زمان ارزشمندتری را نیز در کنار آنها بگذرانند. بدون شک، کار در منزل تسکین مالی مطلوبی را برای آنان و خانواده‌هایشان فراهم می‌کند، زنانی از هر طبقه‌ای با جاه‌طلبی‌ها، شایستگی‌ها و تجربه‌های متفاوت!

 

 

مشاغل آزاد برای زنان مناسب است زیرا سیستم استخدام برای ما ساخته نشده است!

زمانی که زنان اجازه کار نداشتند و مجبور بودند در خانه بمانند، از بچه‌هایشان مراقبت کنند، آشپزی و نظافت کنند. شاغل بودن و کارکردن برای شخص دیگر از ابتدا برای زنان طراحی نشده بود! امروزه ما انتخاب می‌کنیم که با زندگی خود چه کار کنیم، اما همچنان به ما یاد می‌دهند که باید بزرگ شویم و برای دیگری کار کنیم.

اگر یک کسب و کار آزاد راه‌اندازی کنید، دنیا به معنای واقعی کلمه صدف شما می‌شود! شما می‌توانید هر آنچه را که می‌خواهید انجام دهید. و رئیس خود شوید که بدان معناست که شما قوانین را تعیین کرده و هر آنچه را که می‌خواهید درست می‌کنید.

 

 

چه زنانی اغلب بدنبال فریلنسینگ هستند؟

دسته اول زنان خانه‌داری هستند که در مرخصی زایمان به سر می‌برند و درک می‌کنند که زمان و خودآگاهی کافی ندارند. اما نکته اصلی این است که آنها نمی‌خواهند به همسرانشان وابسته باشند، بنابراین می‌خواهند درآمد خود را داشته باشند.

دسته بعدی زنانی هستند که کارهای مورد علاقه خود را انجام نمی‌دهند و هر روز رئیس‌های مزاحم را تحمل می‌کنند. تنها زمانی که به خانه می‌آیند، راهی برای نوشتن مقالات خلاقانه، طراحی تصاویر و اختراع شعار (برای بازاریابی) می‌یابند. این سرگرمی _بعد از مدتی_ به سطح جدیدی ارتقاء می‌یابد و به شغل اصلی آنان مبدل می‌شود.

آخرین و نادرترین دسته زنان بازنشسته هستند. آنها مهارت‌های کامپیوتری و اینترنت را آموخته‌اند، ویرایش یا ترجمه می‌کنند. تعداد آنها بسیار کم است، در عین حال مشاغل آزاد افزایش مستمری خوبی برایشان فراهم کرده است.

 

 

۱۰ تا از بهترین مشاغل آزاد مورد تقاضا در حال حاضر (۲۰۲۲)

اگر مصمم هستید که پول خوبی به دست آورید و به سرعت پیشرفت کنید، و کاری خلاقانه انجام دهید، پس توانایی‌ها و مهارت‌های خود را مشخص کنید: شما در طراحی، نوشتن، ارائه مطالب خوب هستید، یا در حسابداری و حسابرسی مهارت دارید. با این مهارت‌ها، راه خود را به سمت بالای نردبان فریلنسینگ طی خواهید کرد.

 

 

 1. طراح وب یا توسعه‌دهنده وب

سالها طول می‌کشد تا یک برنامه‌نویس خبره شوید، اما برای شروع کسب درآمد نیازی به متخصص بودن ندارید.

بسیاری از شرکت‌های کوچک فقط می‌خواهند یک وب‌سایت ساده و بدون حاشیه داشته باشند. آنها نیازی به کدنویسی سفارشی یا ویژگی‌های پیشرفته ندارند. آنها فقط می‌خواهند حضور آنلاین داشته باشند.

 

می‌توانید به خودتان یاد دهید که چگونه در یک روز (یا کمتر) وب‌سایت‌های اولیه را در WordPress، Wix یا Squarespace بسازید. با فناوری امروزی، می‌توانید بدون نوشتن یک خط کد، یک وب سایت با ظاهری مناسب بسازید.

هر کسب و کاری به یک وب‌سایت نیاز دارد و طراحان وب کارکشته تقاضای زیادی دارند. طراحان وب با شرکت‌ها و افراد برای برنامه‌ریزی، طراحی و کدنویسی وب‌سایت‌ها برای انواع جایگاه‌های صنعتی کار می‌کنند.

 

برای شروع یوتیوب را زیرو رو کنید و «نحوه راه‌اندازی یک وب‌سایت با پلتفرمی که می‌خواهید بیاموزید» را جستجو کنید. Squarespace و Wix برای مبتدیان مناسب‌تر هستند، اما اگر برای یادگیری وردپرس وقت بگذارید، فضای بیشتری برای رشدتان خواهید داشت.

 

 1. طراح گرافیک

طراحی گرافیک یک دسته بزرگ از مشاغل آزاد است. که شامل مواردی مانند:

 • طراحی لوگو
 • طراحی گرافیکی شبکه‌های اجتماعی
 • طراحی سایت
 • طراحی بسته
 • طراحی آگهی
 • تصاوير متحرك
 • و حدود صد نوع طراحی دیگر

شما می‌توانید انتخاب کنید که در یک نوع کار آزاد تخصص داشته و حرفه‌ای باشید. برای شروع کسب درآمد به عنوان یک فریلنسر، به مدرک خاصی یا مهارت‌های طراحی گرافیکی پیشرفته نیاز ندارید. بسیاری از شرکت‌ها فقط به گرافیک‌های اولیه نیاز دارند که بتوانید به راحتی با Canva ، یک وب سایت رایگان و بسیار آسان برای استفاده بسازید. نمونه‌ای از این می‌تواند شرکت‌هایی باشد که از Pinterest استفاده می‌کنند و دائماً به طرح‌های Pin جدید نیاز دارند. اگر تعداد انگشت‌شماری از الگوها را در Canva ایجاد کنید، می‌توانید طرح‌های جدیدی را بسازید.

 

 

 1. معلم آنلاین

به معنای واقعی کلمه هزاران شغل تدریس آنلاین در دسترس است – چه مدرک تدریس داشته باشید و چه تجربی فراگرفته باشید. در حال حاضر کمبود شدید معلم در سراسر جهان وجود دارد، بنابراین به احتمال زیاد برای یافتن موقعیتی که دوست دارید مشکلی نخواهید داشت.

حتی اگر مدرک تدریس نداشته باشید، هنوز گزینه‌های زیادی وجود دارد. معلمان انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL) تقاضای زیادی دارند و شما به تجربه زیادی نیاز ندارید. در بسیاری از موارد، تنها پیش‌نیاز، تسلط خوب به زبان انگلیسی و سطح راحتی با فناوری آنلاین است.

اگر در ریاضیات، علوم، تاریخ یا هر موضوع دیگری از نوع مدرسه علاقه دارید، ممکن است آموزش آنلاین را نیز در نظر بگیرید. معلم آنلاین بودن معمولاً به گواهینامه‌های خاصی نیاز ندارد، اما اگر با بچه‌ها کار می‌کنید، ممکن است مجبور شوید فرآیند بررسی را طی کنید. اگر می‌خواهید تدریس خصوصی را جدی بگیرید، گواهینامه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید دنبال کنید.

 

 1. دستیار مجازی

شما می‌توانید مهارت‌های سازمانی و اداری خود را با ارائه خدمات پشتیبانی و منشیگری به یک شرکت یا حتی به فردی از هر کجای دنیا که باشند، به کار ببندید. این بدان معناست که شما حتی نیازی به حضور در همان کشور را ندارید!

آیا  سازماندهنده فوق‌العاده‌ای هستید؟ آیا می‌توانید وظایف را سریع انجام دهید؟ با انواع نرم افزارهای بهره‌وری خوب کار کنید؟ اگر چنین است، پس کار دستیار مجازی آزاد (VA) ممکن است برای شما مناسب باشد. وظایف دستیار مجازی شامل مدیریت ایمیل، برقراری تماس‌های تلفنی، ورود داده‌ها، حسابداری، تحقیق، رسانه‌های اجتماعی، ایجاد محتوا، ترتیبات سفر یا تعیین قرار ملاقات باشد.

شما باید به کامپیوتر مسلط، پاسخگو و قادر به انجام کار سریع باشید. اکثر افرادی که به دنبال VA هستند پروژه‌های خاصی دارند که باید تکمیل کنند و زمانی برای انجام آنها ندارند. هر چه چابک‌تر و توانمندتر باشید، برای آنها ارزشمندتر خواهید بود. بهترین VAها می‌توانند به سرعت وارد شوند و در مدت زمان کوتاهی کارهای زیادی را انجام دهند.

 1. نویسنده آزاد

فرصت‌های بی‌پایانی در وب برای یافتن مشاغل نویسندگی آزاد وجود دارد. اگر خوب، سریع و قابل اعتماد هستید و می‌خواهید کار آزاد داشته باشید، به ویژه اگر در زمینه‌هایی مانند فناوری، بازاریابی، رمزنگاری/بلاک چین یا فروش متخصص هستید. حتی اگر مهارت خاصی ندارید، همچنان می‌توانید از آن استفاده کنید. تا زمانی که مایل به یادگیری از Google باشید، به خوبی می‌توانید نویسندگی آزاد را امتحان کنید.

احتمالاً بهترین بخش در مورد انتخاب نویسندگی به عنوان شغل آزاد آنلاین این است که برای شروع به تجهیزات زیادی نیاز ندارد. می‌توانید از Microsoft Word یا G-Suite برای ایجاد و ارائه کار خود استفاده کنید، و تقریباً می‌توانید این کار را در هر کجا انجام دهید – در خانه، در جاده یا هر کجا که باد شما را می‌برد.

نوشتارهای فنی یا پزشکی معمولاً بیشترین هزینه را دارند، اما می‌توانید از وبلاگ‌ها یا وب‌سایت‌های نوشتن نیز زندگی خوبی برای خودتان فراهم کنید.

 

 1. ویرایشگر

ویرایش یک کنسرت مستقل بسیار خوب است. اگر به زبان فارسی، گرامر، املا و سبک نوشتاری تسلط کامل داشته باشید، مقالات زیادی برای تصحیح کار و کپی کردن مقالاتی خواهید یافت که دیگران نوشته‌اند. حتی اگر هدف نهایی شما به دست آوردن مشاغل نویسندگی آزاد باشد، ویرایش یک محل عالی برای شروع است.

البته، ویرایش می‌تواند بسیار بیشتر از کپی کردن ساده باشد. ناشران آنلاین اغلب برای هماهنگ کردن مواردی مانند کتاب‌های الکترونیکی، مجلات و نشریات به ویراستار نیاز دارند. اگر تجربه قبلی یا مدرک تخصصی دارید، به دنبال مشتریان بالقوه در آن جایگاه‌ها باشید.

کار ویرایش می‌تواند فنی یا خلاقانه باشد. همچنین ممکن است شامل تحقیق و بررسی واقعیت یک مقاله قبل از انتشار باشد.

ویرایش کتابچه راهنمای محصول یا مستندات فنی می‌تواند هزینه بسیار خوبی داشته باشد، اما شما باید درک خوبی از اصطلاحات و استعداد تبدیل ایده‌های پیچیده به زبان مختصر و به راحتی داشته باشید.

 

 1. حسابدار/ مشاور مالی

تخصص مالی همیشه مورد تقاضا است. بسته به پیشینه تحصیلی و حرفه‌ای خود، ممکن است مشاغلی را برای هر چیزی از حسابداری روزانه گرفته تا حسابداری مالیاتی، حسابداری تجاری و حتی موقعیت‌های مالی کسری مشاهده کنید.

 

شرکت‌های بزرگتر معمولاً حسابداران داخلی تمام وقت دارند. اما شرکت‌های کوچک و انفرادی فریلنسرها را استخدام می‌کنند تا امور مالی خود را منظم نگه دارند. در عصر امروز، حسابداری می‌تواند کاملا مجازی باشد.

مشاوره مالی یکی دیگر از مشاغل آزاد بالقوه است، به خصوص اگر موفقیت یا تجربه کار با شرکت‌های مالی معتبر را داشته باشید یا تخصص‌هایی مانند املاک، بیمه یا برنامه‌ریزی مالیاتی را فراگرفته باشید.

 

شما می‌توانید در زمان مالیات کار اضافی را انتخاب کنید و روی ایجاد یک مشتری آنلاین منظم برای اطمینان از درآمد قابل پیش‌بینی کار کنید. با چندین مشتری در حال حرکت و افزایش سرمایه فصلی، به سرعت پتانسیل درآمد خود را به حداکثر می‌رسانید.

 

 

 1. متخصص رسانه‌های اجتماعی

همه شرکت‌ها نیاز به حضور آنلاین دارند. اما رعایت آن زمان‌بر است و همه سازمان‌ها یک تیم بازاریابی داخلی ندارند که به آنها در انجام آن کمک کند.

اگر راه خود را در مورد پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی دانسته و می‌دانید که چگونه یک پست قانع‌کننده بنویسید، و از دیدن ثمره تلاش‌هایتان لذت ببرید، شغل آزاد در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی ممکن است برای شما مناسب باشد.

مهارت‌های اضافی در این زمینه می‌تواند شامل ایجاد تبلیغات، ردیابی تجزیه و تحلیل و تعامل مستقیم با مخاطبان برند باشد. ممکن است شما مسئول حفظ شاخص‌های عملکرد کلیدی خاص (KPI) باشید، مانند سطح تعامل، تبدیل‌ها، و ایجاد مخاطب، یا می‌توانید بیشتر روی جنبه تولید محتوا متمرکز باشید و به عنوان بخشی از یک تیم کار کنید.

اگر می‌خواهید شغل‌ متخصص رسانه‌های اجتماعی آزاد را پیدا کنید، به جمع‌آوری یک نمونه کار آنلاین با چند نمونه فکر کنید – و فراموش نکنید که دستاوردهای خود را فهرست کنید. برای اینکار با انتخاب یک پلتفرم رسانه اجتماعی برای تسلط و رشد کانال خود شروع کنید. وقتی تجربه قبلی با مشتری ندارید، این ساده‌ترین راه برای نشان دادن به مشتریان احتمالی است که بدانند چه کار می‌کنید.

 

 

 1. توسعه‌دهنده برنامه

امروزه کسب‌وکارها پول زیادی را صرف توسعه اپلیکیشن‌های سفارشی، هم برای مشتریان و هم برای کارمندانشان می‌کنند. توسعه‌دهندگان اپلیکیشن جزو پردرآمدترین فریلنسرها هستند که درآمدهای بالای آن شش رقم است.

اگر به ایجاد برنامه‌ها علاقه دارید، استفاده از آن به صورت مستقل ممکن است هوشمندانه‌ترین حرکت شغلی باشد. تقاضا برای مهارت‌های توسعه iOS و Android بسیار زیاد است و هر چه مهارت بیشتری داشته باشید، پتانسیل درآمدتان افزایش می‌یابد.

شما به یک نمونه کار خوب، ایده‌های خلاقانه زیاد و یک CV نیاز دارید که بر مهارت‌ها و دستاوردهای شما متمرکز باشد. نتایج قابل اندازه‌گیری به خوبی در مورد توانایی‌های شما صحبت می‌کند، بنابراین از اینکه مهارتهای خود را زیر سوال ببرید نترسید. یک یا دو دوره را بگذرانید تا شکاف‌های مهارتی خود را پر کنید یا برای تجربه‌ای فشرده‌تر در یک دوره آموزشی ثبت‌نام کنید.

 

 

 1. سازنده محتوا

محتوا پادشاه است، به خصوص در دنیای رسانه‌ای ما. محتوای دیجیتال به اشکال مختلفی وجود دارد: وبلاگ‌ها، کاغذهای سفید، بروشورها، خبرنامه‌ها، مجلات، ویدئوها، اینفوگرافیک‌ها، پست‌های رسانه‌های اجتماعی، کمپین‌های ایمیل – و این لیست ادامه دارد. اما هر شرکتی زمان یا کارکنانی برای ایجاد تمام محتوای مورد نیاز خود را ندارد.

به‌عنوان یک تولیدکننده محتوای آزاد، با برندهایی کار کنید تا انواع مختلفی از محتوا را در مورد محصولات، خدمات یا افرادی ایجاد می‌کنند که می‌توانند به صورت آنلاین از آنها استفاده کرد. همه محتوا در مورد فروش نیست. گاهی اوقات در مورد نمایش یک محصول یا بحث در مورد یک موضوع مورد علاقه، مانند غذا، سفر، یا بازی‌های ویدیویی است.

سازندگان محتوا باید در عکاسی، فیلمبرداری، ویرایش، ایجاد اسکریپت، و تولید یک محصول نهایی صیقلی مهارت داشته باشند. شرکت‌هایی که به دنبال استخدام تولیدکنندگان محتوای آزاد هستند به دنبال استعدادهای خلاقی هستند که بتواند برند و پیام آن را روشن کند.

شما باید بتوانید مستقل کار کنید و همچنین عضوی از یک تیم باشید، و مطمئناً داشتن تجربه با پلتفرم هایی مانند YouTube، پخش زنده و نرم افزارهای ویرایش حرفه‌ای مانند Final Cut Pro یا Adobe Premiere Pro به شما کمک می‌کند.

 

 

نتیجه گیری:

 

راه‌های زیادی برای به دست آوردن حقوق عالی به عنوان یک فریلنسر وجود دارد، خواه توسعه‌دهنده، طراح، بازاریاب، فروشنده شوید یا مسیر کاملا متفاوتی را انتخاب کنید. نکته کلیدی این است که مجموعه مهارتی را دستچین کنید که نقشی حیاتی در رشد شرکتها ایفا کنند تا مهارت‌های شما همیشه مورد تقاضا باشد!

بازاریابان از نوشتن و سایر اشکال محتوا برای هدایت سرنخ‌های جدید به شرکت استفاده می‌کنند، که به تبدیل خوانندگان به مشتری نیز کمک می‌کند! البته استثناهایی نیز وجود دارد. شما می‌توانید با طراحی درآمد زیادی کسب کنید، حتی اگر این کار ارتباط چندان نزدیکی با رشد شرکت نداشته باشد.

اما به طور کلی، به این فکر کنید که کدام دسته از شغل‌ها مورد تقاضای کارفرمایان خواهد بود و حرفه خود را بر اساس آن طراحی کنید. اگر این کار را انجام دهید، هرگز برای یافتن کار به عنوان فریلنسر به مشکلی بر نخواهید خورد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز