چطوری به هدف بزنیم ؟

« بدون تعقیب هدف زندگی لذتی ندارد.» کولانی دیشب کلاس آنلاینم در مورد تمرکز کردن روی یک موضوع در حیطه تولید محتوا بود. راستش یکی دو ماهی است که این دغدعه همراهم بود. اما جرات انتخاب یک مسئله را نداشتم. شاید هم دستچین کردن از بین موضوعات مختلف حوزه زنان نیاز به سواد بیشتری دارد، […]

« بدون تعقیب هدف زندگی لذتی ندارد.» کولانی

دیشب کلاس آنلاینم در مورد تمرکز کردن روی یک موضوع در حیطه تولید محتوا بود. راستش یکی دو ماهی است که این دغدعه همراهم بود. اما جرات انتخاب یک مسئله را نداشتم. شاید هم دستچین کردن از بین موضوعات مختلف حوزه زنان نیاز به سواد بیشتری دارد، که من هنوز جسارت اعتراف به ضعفم را پیدا نکرده ام! به هر حال هر چه که بود من اولویت بندی کردن را ماهها به عقب ‌انداختم، به این امید که یک روز گذرم به جاده اصلی بخورد. اما دیشب وقتی قرار شد که سه ماه تنها روی یک موضوع کار کنیم، گفتم استاد عجب نشانه گیری کرد، درست زد وسط خال.

سه تا موضوع هست که در قلمرو زنان بیشتر ذهنم را مشغول کرده است: برابری جنسیتی، کلیشه های جنسیتی و توانمندسازی زنان. البته وقتی از استاد پرسیدم که من در روزنوشته ‌هایم از مسائل مختلف می‌نویسم، گفتند: «که این تضادی با روزنوشت های شما ندارد. شما در سایتتون موضوعتان تخصصی است، و این تو روزنوشتهای شما هم نشان داده می‌شود. در این که مسیر حرکت کنید، می‌بینید خیلی از چیزهای دیگر هم به این موضوع ربط پیدا می‌کند.»

زمانی که پای الویت بندی به میان آمد، برابری جنسیتی اولین ترجیح‌ام بود. می‌دانم در حین انجام پروژه لذت بسیار خواهم برد، کاسه چه کنم چه کنم هم به دست می‌گیرم؛ و شاید هم از فرط استیصال سرم را به در و دیوار بکوبم. زیبایی کار دقیقا در همین نکته است.

صبح حتی به فکرم رسید که شاید کار در حوزه برابری مجبورم کند زبان انگلیسیم را تقویت کنم. چون منابع فارسی محدود است؛ و برای پر کردن خلاء اطلاعات باید از دایره امنم خارج شوم؛ و دل به تقدیر بسپارم.

شما چه پیشنهادی برام اینکه بتوانم کارم را پیش ببرم داری؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز