خان دوم آزارجنسی در محل کار

امروز در مورد آزار جنسی در محیط کار تحقیق کردم. آزار جنسی در محیط کار به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم انجام می‌شود. متجاوزان معمولا رتبه شغلی بالاتری از قربانیان دارند و یا از مصونیت بیشتری برخوردارند . خاطیان از انفعال قربانیان سوء استفاده می‌کنند.   زنان کارگر و شاغل در بخش خصوصی بدلیل نظارت […]

امروز در مورد آزار جنسی در محیط کار تحقیق کردم.

آزار جنسی در محیط کار به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم انجام می‌شود.

متجاوزان معمولا رتبه شغلی بالاتری از قربانیان دارند و یا از مصونیت بیشتری برخوردارند .

خاطیان از انفعال قربانیان سوء استفاده می‌کنند.

 

زنان کارگر و شاغل در بخش خصوصی بدلیل نظارت کمتر، وابستگی شغلی و فقر اغلب وادار به سکوت و تن دادن به آن میگردند.

زنانی با مشاغل مرتبط با مشتری بیشتر در معرض این نوع خشونتها قرار می‌گیرند.

آزار جنسی در همه کشورها کمابیش وجود دارد و هر دو جنس را در بر می‌گیرد. اما در کشور ما بدلیل معضلات فرهنگی زنان قربانیان اصلی آن محسوب می‌شوند.

 

نکته جالبی که در قوانین ما بدان اشاره نشده است تعریف آزارجنسی به عنوان نوعی از تبعیض جنسی است که بر زنان جامعه روا می‌شود.

 

نمی‌دانم تا حالا دچار این احساس شده‌اید که دست به هر کاری می‌زنید دیگران چند قدم جلوتر از شما هستند. در مدتی که در حوزه زنان پژوهش می‌کنم روی هر موضوعی که پژوهش می‌کنم دچار این احساس عقب‌ماندگی می‌شوم.

دیروز توی یکی از سایتهای تخصصی وکالت که پرسه می‌زدم، نویسنده با افتخار عنوان کرده بود که ایران یکی از دقیق‌ترین قوانین را در مورد آزارهای جنسی در جهان دارا است. هرچند این جمله ابتدا اغفالم کرد، اما چند ساعت نگذشته بود تا با سرک کشیدن در قوانین بین‌المللی به این نتیجه برسم که ما از بسیاری از جهات شاگرد تنبل کلاسیم.

 

متاسفانه در کشور ما به جای آموزش افراد جامعه که آنان را از ارتکاب جرم بازدارد، قوانین تنبیهی نوشداری پس از مرگ سهراب است که اجرا می‌شود.

اعدام متجاوز آب ریخته‌ایست که ثمری برای قربانی ندارد و تنها باعث ایجاد فضای رعب و وحشت در جامعه می‌شود.

این مجازات به جای اینکه از وقوع جرم جلوگیری نماید باعث تشدید آن ‌شده و در درازمدت بار هزینه‌های اضافی را بر روی دوش افراد جامعه می‌نهد.

 

کاش قانونگذاران به جای تنبیه کردن متجاوزان، و قبل از ارتکاب جرم درصدد رفع مشکلات و شکستن این چرخه معیوب می‌گردید. چرخه معیوبی که خشونت، بزهکاری و فقر را به دنبال دارد.

مطالب مرتبط

2 پاسخ به “خان دوم آزارجنسی در محل کار”

  1. Avatar مریم حسنلو گفت:

    معصومه جان عزیز متن‌تون شیوا و روان بود.و به موضوع جالبی اشاره کردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز