1

چالش ۳۰ روز نوشتن در سایت

ماه پیش بود که بیتای عزیز پیشنهاد هر روزه نویسی در سایت‌مان را در گروه فعالان پرکاری مطرح کرد و قرار شد که در یکماه آینده هر روز پستی در سایت‌مان بگذاریم، ولو اینکه پستی چند کلمه‌ای‌ باشد. با اینکه سعی می‌کردم هر روز دستی سرو روی مطالب سایتم بکشم، اما نمی‌دانم از سر بی‌حوصلگی […]

ماه پیش بود که بیتای عزیز پیشنهاد هر روزه نویسی در سایت‌مان را در گروه فعالان پرکاری مطرح کرد و قرار شد که در یکماه آینده هر روز پستی در سایت‌مان بگذاریم، ولو اینکه پستی چند کلمه‌ای‌ باشد.

با اینکه سعی می‌کردم هر روز دستی سرو روی مطالب سایتم بکشم، اما نمی‌دانم از سر بی‌حوصلگی بود یا از هیجان رقابت یا نمی‌دانم چی که برای این چالش سی‌روزه اعلام آمادگی نکردم.

اما وقتی هر روز بیتا اسامی بچه‌هایی که در این بزنگاه همراهی می‌کردند را در گروه منتشر می‌کرد کم کم حس رقابت‌پذیری در وجودم گل کرد. البته نه رقابت با دیگران بلکه رقابت با خودم که ببینم چند زنِ حلاجم!

 

من که هر روز می‌نوشتم پس چرا از همراهی با جمع واهمه دشتم. _شاید چون به راحتی می‌توانستم از زیر آن قِسر در بروم.

خلاصه بعد از دل دل کردن آستینهایم را بالا زدم و یاعلی گفتم.

چند روز اول تقلب کردم. روزنوشتهای پست سردبیرم را که معمولا در کانال تلگرام می‌نوشتم را در سایت منتشر کردم. عطش هر روزه نویسی و انتشار در سایت را با نوشتن متفرقه درهم آمیختم. با این ترفند میزان بازدید از سایتم بالا رفته بود. البته بعضی از روزها روی مقاله‌های بلندم هم کار می‌کردم. اما یک حسی در وجودم قلقلکم می‌داد.

 

تا اینکه  بر حسب اتفاق کتاب «بازاریابی محتوا» نوشته لیسی باگز به دستم رسید. کتابی کم حجم که به زبانی ساده در مورد  اینکه چگونه با محتوا به سود آفرینی برسیم را تشریح کرده بود.

کتاب بر لزوم تعیین استراتژی محتوایی اصرار ورزیده بود. اینکه هر محتوایی که در سایت قرار می‌دهیم باید در راستای کسب و کارمان باشد. ‌محتوایی خارج از استراتژی به جای جذب مشتری باعث رویگردانی مخاطبان از ما میشود.

 

همین زنگ خطر باعث شد که چند روز آخر تنها در حیطه‌ای که برنامه‌ریزی کرده‌ بودم بنویسم. هر چند معترفم که هر زمان که کم ‌می‌آوردم به سمت نوشتن مطالب متفرقه وسوسه می‌شدم اما سرانجام بر این اغواها فائق شدم و دوباره در حیطه زنان می‌نویسم.

 

این تجربه هر روز نوشتن در سایت عضلات نویسندگیم را تقویت کرده است، اما باید در آینده دید چقدر این جریان تداوم می‌یابد!

 

مطالب مرتبط

2 پاسخ به “چالش ۳۰ روز نوشتن در سایت”

  1. Avatar بیتا کیهانی گفت:

    ممنونم از پشتکار و نظم شما در نوشتن.برقرار باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز