چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است!

کاش آنقدر زن ایرانی دغدغه‌های عریض و طویل نداشت. کاش وقتی قلم بدست می‌گرفتم از بدیهی‌ترین حقوقی که هر زنی باید در کشورش برخوردار باشد نمی‌نوشتم. کاش برای پیدا کردن یک موضوع ساعتها می‌اندیشیدم، به جایی اینکه بدون لحظه‌ای تامل دستانم بر روی برگه سفید به رقص درآید. کاش زن ایرانی یکی از مظلوم‌ترین زنهای […]

کاش آنقدر زن ایرانی دغدغه‌های عریض و طویل نداشت. کاش وقتی قلم بدست می‌گرفتم از بدیهی‌ترین حقوقی که هر زنی باید در کشورش برخوردار باشد نمی‌نوشتم. کاش برای پیدا کردن یک موضوع ساعتها می‌اندیشیدم، به جایی اینکه بدون لحظه‌ای تامل دستانم بر روی برگه سفید به رقص درآید.

کاش زن ایرانی یکی از مظلوم‌ترین زنهای خاورمیانه نمی‌شد. زنی که با وجود سالها مبارزه بی‌امان در قرن اخیر برای ورود به عرصه عمومی و رسیدن به حقوق اولیه انسانی چنان در تب و تاب بیافتد که نفسش‌ بالا نیاید.

 

کاش بانگ رنج‌های زن ایرانی آنقدر رسا نبود که گوش فلک را پر کند، اما همچنان گوش ایادی مردسالاری کر و چشمهایشان کور باشد. هر چند فراموش نکنیم کسی که خوابیده است را می‌توان بیدار کرد ولی کسی که خودش را به خواب زده است را نمی‌توان از خواب پراند. حکایت دولتمردان و طرفداران پرو پاقرص مردسالاری هم در این کشور از همین سبک و سیاق است. کسانی که با تکیه بر فرهنگ مردسالاری  و سینه چاک کردن برای آن تنورش را داغ نگاه می‌دارند. و با بی‌بصیرتی شرایط زن ایرانی با شکاف جنسیتی ۱۴۸ را با شرایط زن یکی از مرفه‌ترین کشورهای منطقه با کمترین شکاف جنیستی (۶۴) بر اساس آمارهای متقن جهانی انکار می‌کنند و پیشنهاد رحل اقامت به شاهزاده دبی را می‌دهند.

 

ترحم برای زنی در سرزمینی دیگر کجا و ادای وظیفه برای خیل عظیم زنانی که از رگ گردن به مسئولان نزدیکتر‌ند کجا!

مسئولانی که سرشان را همچون کبک در برف فروبرده‌اند و خیال می‌کنند ماتحتشان را هیچکس نمی‌بیند!

 

 

 

زنان نماینده‌ای که تنها جنسیتشان مستمسکی برای ورود به مردسالاری شده و به جای دفاع از حقوق هم‌نوع، نمک بر روی زخمهای همجنسانشان می‌پاشند تا از این کلاه برای خود نمدی ببافند.

زنانی که وامدار مردسالاری هستند و از آن کسب معاش می‌کنند. زنان نماینده‌ای که تنها پاسدار ارزشهای اقلیت جامعه هستند. و به جای پرداختن به مطالبات زنان ایرانی خود را دلمشغول زنان همسایه کرده‌اند.

 

 

کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی!

خانم الهیان لطفا قبل از ترحم کردن برای شاهزاده کشوری دیگر نگاهی به زنان مظلوم کشور خودتان بیاندازید که زیر چرخ‌دنده‌های فقر و جهالت استخوان ترکانده‌اند.

خانم نماینده شما از تازه‌ترین آمار ثبت ازدواج ۹۰۰۰ کودک که با افزایش تورم مهارگسیخته و تشویقهای بی‌شائبه همکارانتان به فروش رفته‌اند مطلع هستید؟ از افزایش تصاعدی بیکاری زنان سرپرست خانوار چطور؟ از تن‌فروشی زنانی که بر روی لبه تیغ کرونا قدم برمی‌دارند چطور؟

ما در کشوری زندگی می‌کنیم که اولیه‌ترین حقوق بشری را برای زنان یعنی حق پوشش هم قائل نیست، آنوقت با چه جسارتی حقوق بشر و آزادی را با سینی پیش‌کش دختر حاکم دبی می‌کنید؟

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز